goaccess 1.9.4 - en to ka translation catalogue (252 entries)

en: '%1$s' panel is disabled
ka: '%1$s' პანელი გათიშულია

en: 0 - Caddy: Unhandled - No configured routes
ka: 0 - Caddy: დაუმუშავებელია - მორგებული მარშრუტების გარეშე

en: 0xx Unofficial Codes
ka: 0xx არაოფიციალური კოდები

en: 100 - Continue: Server received the initial part of the request
ka: 100 - გაგრძელება: სერვერმა მოთხოვნის საწყისი ნაწილი მიიღო

en: 101 - Switching Protocols: Client asked to switch protocols
ka: 101 - პროტოკოლების გადართვა: კლიენტმა პროტოკოლების გადართვა მოითხოვა

en: 1xx Informational
ka: 1xx საინფორმაცია

en: 200 - OK: The request sent by the client was successful
ka: 200 - OK: კლიენტის მიერ გაგზავნილი მოთხოვნა წარმატებულია

en: 201 - Created: The request has been fulfilled and created
ka: 201 - შეიქმნა: მოთხოვნა აღსრულდა და შეიქმნა

en: 202 - Accepted: The request has been accepted for processing
ka: 202 - მიღებულია: მოთხოვნა მიღებულია დასამუშავებლად

en: 203 - Non-authoritative Information: Response from a third party
ka: 203 - Non-authoritative Information: პასუხი მესამე პირისგან

en: 204 - No Content: Request did not return any content
ka: 204 - No Content: მოთხოვნამ შემცველობა არ დააბრუნა

en: 205 - Reset Content: Server asked the client to reset the document
ka: 205 - Reset Content: სერვერმა კლიენტს დოკუმენტის ჩამოყრა სთხოვა

en: 206 - Partial Content: The partial GET has been successful
ka: 206 - Partial Content: ნაწილობრივი GET წარმატებულია

en: 218 - This is fine: Apache servers. A catch-all error condition
ka: 218 - This is fine: Apache servers. ყველაფრის ჩამჭერი შეცდომის პირობა

en: 2xx Success
ka: 2xx წარმატება

en: 300 - Multiple Choices: Multiple options for the resource
ka: 300 - Multiple Choices: ერთზე მეტი არჩევანი რესურსისთვის

en: 301 - Moved Permanently: Resource has permanently moved
ka: 301 - Moved Permanently: რესურსი სამუდამოდაა გადატანილი

en: 302 - Moved Temporarily (redirect)
ka: 302 - დროებით გადატანილი (გადამისამართება)

en: 303 - See Other Document: The response is at a different URI
ka: 303 - See Other Document: პასუხი სხვა ბმულზეა

en: 304 - Not Modified: Resource has not been modified
ka: 304 - Not Modified: რესურსი არ შეცვლილა

en: 305 - Use Proxy: Can only be accessed through the proxy
ka: 305 - Use Proxy: რესურსთან წვდომა, მხოლოდ, პროქსის გავლითაა შესაძლებელი

en: 307 - Temporary Redirect: Resource temporarily moved
ka: 307 - Temporary Redirect: რესურსი დროებით გადატანილია

en: 308 - Permanent Redirect
ka: 308 - მუდმივი გადამისამართება

en: 3xx Redirection
ka: 3xx გადამისამართება

en: 400 - Bad Request: The syntax of the request is invalid
ka: 400 - Bad Request: მოთხოვნის სინტაქსი არასწორია

en: 401 - Unauthorized: Request needs user authentication
ka: 401 - Unauthorized: მოთხოვნას მომხმარებლის ავთენტიკაცია სჭირდება

en: 402 - Payment Required
ka: 402 - აუცილებელია გადახდა

en: 403 - Forbidden: Server is refusing to respond to it
ka: 403 - Forbidden: სერვერი უარს აცხადებს, პასუხი გამოაგზავნოს

en: 404 - Not Found: Requested resource could not be found
ka: 404 - Not Found: მოთხოვნილი რესურსის პოვნა შეუძლებელია

en: 405 - Method Not Allowed: Request method not supported
ka: 405 - Method Not Allowed: მოთხოვნის მეთოდი მხარდაჭერილი არაა

en: 406 - Not Acceptable
ka: 406 - მიუღებელია

en: 407 - Proxy Authentication Required
ka: 407 - აუცილებელია პროქსის ავთენტიკაცია

en: 408 - Request Timeout: Server timed out waiting for the request
ka: 408 - Request Timeout: მოთხოვნისთვის სერვერის მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: 409 - Conflict: Conflict in the request
ka: 409 - Conflict: კონფლიქტი მოთხოვნაში

en: 410 - Gone: Resource requested is no longer available
ka: 410 - Gone: მოთხოვნილი რესურსი ხელმისაწვდომი აღარაა

en: 411 - Length Required: Invalid Content-Length
ka: 411 - Length Required: არასწორი Content-Length

en: 412 - Precondition Failed: Server does not meet preconditions
ka: 412 - Precondition Failed: სერვერი წინასწარ პირობებს არ აკმაყოფილებს

en: 413 - Payload Too Large
ka: 413 - სასარგებლო დატვირთვა მეტისმეტად დიდია

en: 414 - Request-URI Too Long
ka: 414 - მოთხოვნის-URI მეტისმეტად დიდია

en: 415 - Unsupported Media Type: Media type is not supported
ka: 415 - Unsupported Media Type: მედიის ტიპი მხარდაჭერილი არაა

en: 416 - Requested Range Not Satisfiable: Cannot supply that portion
ka: 416 - Requested Range Not Satisfiable: ამ ნაწილის მიწოდება სეუძლებელია

en: 417 - Expectation Failed
ka: 417 - მოლოდინი ჩავარდა

en: 418 - I'm a teapot
ka: 418 - ჩაიდანი ვარ

en: 419 - Page Expired: Laravel Framework when a CSRF Token is missing
ka: 419 - Page Expired: ბიბლიოთეკა Laravel, როცა ტოკენი CSRF აღმოჩენილი არაა

en: 420 - Method Failure: Spring Framework when a method has failed
ka: 420 - Method Failure: Spring Framework როცა მეთოდი ჩავარდა

en: 421 - Misdirected Request
ka: 421 - არასწორად გადამისამართებული მოთხოვნა

en: 422 - Unprocessable Entity due to semantic errors: WebDAV
ka: 422 - არადამუშავებადი ჩანაწერი სემანტიკური შეცდომების გამო: WebDAV

en: 423 - The resource that is being accessed is locked
ka: 423 - მოთხოვნილი რესურსი დაბლოკილია

en: 424 - Failed Dependency: WebDAV
ka: 424 - ჩავარდნილი დამოკიდებულება: WebDAV

en: 426 - Upgrade Required: Client should switch to a different protocol
ka: 426 - Upgrade Required: კლიენტი სხვა პროტოკოლზე უნდა გადაერთოს

en: 428 - Precondition Required
ka: 428 - საჭიროა წინასწარი პირობა

en: 429 - Too Many Requests: The user has sent too many requests
ka: 429 - Too Many Requests: მომხმარებელმა მეტისმეტად ბევრი მოთხოვნა გამოაგზავნა

en: 430 - Request Header Fields Too Large: Too many URLs are requested within a certain time frame
ka: 430 - Request Header Fields Too Large: რაღაც პერიოდის განმავლობაში გამოთხოვილია მეტისმეტად ბევრი ბმული

en: 431 - Request Header Fields Too Large
ka: 431 - მოთხოვნის თავსართის ველები მეტისმეტად დიდია

en: 440 - Login Time-out: The client's session has expired
ka: 440 - შესვლის დრო ამოიწურა: კლიენტის სესიის ვადა ამოიწურა

en: 444 - (Nginx) Connection closed without sending any headers
ka: 444 - (Nginx) კავშირი დაიხურა თავსართების გაგზავნის გარეშე

en: 449 - Retry With: The server cannot honour the request
ka: 449 - Retry With: სერვერი მოთხოვნას ყურადღებას ვერ მიაქცევს

en: 450 - Blocked by Windows Parental Controls: The Microsoft extension code indicated
ka: 450 - Blocked by Windows Parental Controls: მითითებულია Microsoft-ის გაფართოების კოდი

en: 451 - Unavailable For Legal Reasons
ka: 451 - ხელმიუწვდომელია იურიდიული მიზეზების გამო

en: 460 - AWS Elastic Load Balancing: Client closed the connection
ka: 460 - AWS Elastic Load Balancing: კლიენტმა კავშირი დახურა

en: 463 - AWS Elastic Load Balancing: The load balancer received more than 30 IP addresses
ka: 463 - AWS Elastic Load Balancing: დატვირთვის გამანაწილებელმა 30-ზე მეტი IP მისამართი მიიღო

en: 464 - AWS Elastic Load Balancing: Incompatible protocol versions
ka: 464 - AWS Elastic Load Balancing: შეუთავსებელი პროტოკოლის ვერსიები

en: 494 - (Nginx) Request Header Too Large
ka: 494 - (Nginx) მოთხოვნის თავსართი მეტისმეტად დიდია

en: 495 - (Nginx) SSL client certificate error
ka: 495 - (Nginx) SSL კლიენტის სერტიფიკატის შეცდომა

en: 496 - (Nginx) Client didn't provide certificate
ka: 496 - (Nginx) კლიენტს სერტიფიკატი არ მოუწოდებია

en: 497 - (Nginx) HTTP request sent to HTTPS port
ka: 497 - (Nginx) გაგზავნილია HTTP მოთხოვნა HTTPS პორტზე

en: 498 - Invalid Token: an expired or otherwise invalid token
ka: 498 - Invalid Token: ვადაამოწურული ან სხვა მიზეზით არასწორი ტოკენი

en: 499 - (Nginx) Connection closed by client while processing request
ka: 499 - (Nginx) კლიენტმა კავშირი მოთხოვნის დამუშავებისას დახურა

en: 4xx Client Errors
ka: 4xx კლიენტის შეცდომები

en: 500 - Internal Server Error
ka: 500 - შიდა სერვერის შეცდომა

en: 501 - Not Implemented
ka: 501 - განხორციელებული არაა

en: 502 - Bad Gateway: Received an invalid response from the upstream
ka: 502 - Bad Gateway: აღმავლიდან მიღებული პასუხი არასწორია

en: 503 - Service Unavailable: The server is currently unavailable
ka: 503 - Service Unavailable: ამჟამად სერვერი ხელმისაწვდომი არაა

en: 504 - Gateway Timeout: The upstream server failed to send request
ka: 504 - Gateway Timeout: აღმავალმა სერვერმა მოთხოვნა ვერ გააგზავნა

en: 505 - HTTP Version Not Supported
ka: 505 - HTTP-ის ვერსია მხარდაჭერილი არაა

en: 509 - Bandwidth Limit Exceeded: The server has exceeded the bandwidth
ka: 509 - Bandwidth Limit Exceeded: სერვერმა გამტარობის ზღვარს გადააჭარბა

en: 520 - CloudFlare - Web server is returning an unknown error
ka: 520 - CloudFlare - ვებსერვერმა უცნობი შეცდომა დააბრუნა

en: 521 - CloudFlare - Web server is down
ka: 521 - CloudFlare - ვებსერვერი გათიშულია

en: 522 - CloudFlare - Connection timed out
ka: 522 - CloudFlare - დაკავშირების მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: 523 - CloudFlare - Origin is unreachable
ka: 523 - CloudFlare - წყარო ხელმიუწვდომელია

en: 524 - CloudFlare - A timeout occurred
ka: 524 - CloudFlare - მოლოდინის ვადა ამოიწურა

en: 525 - SSL Handshake Failed: Cloudflare could not negotiate a SSL/TLS handshake
ka: 525 - SSL Handshake Failed: Cloudflare-მა SSL/TLS კავშირის დაწყება ვერ მოახერხა

en: 526 - Invalid SSL Certificate: Cloudflare could not validate the SSL certificate
ka: 526 - Invalid SSL Certificate: Cloudflare-მა SSL სერტიფიკატის გადამოწმება ვერ მოახერხა

en: 527 - Railgun Error: An interrupted connection
ka: 527 - Railgun Error: კავშირი შეწყდა

en: 529 - Site is overloaded: A site can not process the request
ka: 529 - Site is overloaded: საიტს მოთხოვნის დამუშავება არ შეუძლია

en: 530 - Site is frozen: A site has been frozen due to inactivity
ka: 530 - Site is frozen: საიტი გაიყინა არააქტიურობის გამო

en: 540 - Temporarily Disabled: The requested endpoint has been temporarily disabled
ka: 540 - Temporarily Disabled: მოთხოვნილი ბოლოწერტილი დროებით გამორთულია

en: 561 - Unauthorized: An error around authentication
ka: 561 - Unauthorized: შეცდომა ავთენტიკაციის გარშემო

en: 598 - Network read timeout error: some HTTP proxies to signal a network read timeout
ka: 598 - Network read timeout error: ზოგიერთი HTTP პროქსი ქსელიდან წაკითხვის მოლოდინის ვადაზე იტყობინება

en: 599 - Network Connect Timeout Error: An error used by some HTTP proxies
ka: 599 - Network Connect Timeout Error: შეცდომა ზოგიერთი HTTP პროქსიების გამოყენებისას

en: 5xx Server Errors
ka: 5xx სერვერის შეცდომები

en: 783 - Unexpected Token: The request includes a JSON syntax error
ka: 783 - Unexpected Token: მოთხოვნა JSON-ის სინტაქსის შეცდომას შეიცავს

en: Area Spline
ka: არეს სპლაინი

en: Auto-Hide on Small Devices
ka: ავტოდამალვა პატარა მოწყობილობებზე

en: Automatically hide tables on small screen devices
ka: ცხრილების ავტომატური დამალვა პატარა მოწყობილობებზე

en: Autonomous System Numbers/Organizations (ASNs)
ka: ავტონომური სისტემის ნომრები/ორგანიზაციები (ASN-ები)

en: Avg. T.S.
ka: საშ. T.S.

en: Azimuthal/Globe
ka: აზიმუტური/დედამიწა

en: Bar
ka: ზოლი

en: Bright
ka: კაშკაშა

en: Browsers
ka: ბრაუზერები

en: Cache Status
ka: კეშის სტატუსი

en: Chart
ka: გრაფიკი

en: Chart Options
ka: დიაგრამის მორგება

en: City
ka: ქალაქი

en: Continent > Country sorted by unique hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: კონტინენტი > ქვეყანა, დალაგებული უნიკალური დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Country
ka: ქვეყანა

en: Cum. T.S.
ka: კუმ. T.S.

en: Dark Blue
ka: მუქი ლურჯი

en: Dark Gray
ka: მუქი ნაცრისფერი

en: Dark Purple
ka: მუქი იისფერი

en: Dashboard
ka: სამუშაო დაფა

en: Dashboard - Overall Analyzed Requests
ka: სამუშაო დაფა - გაანალიზებული მოთხოვნების შეჯამება

en: Data
ka: მონაცემები

en: Data sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: მონაცემები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Data sorted by hour [, avgts, cumts, maxts]
ka: საათებით დალაგებული მონაცემები [, avgts, cumts, maxts]

en: Date Format - [d] to add/edit format
ka: თარიღის ფორმატი - [d] ფორმატის დასამატებლად/ჩასასწორებლად

en: Date/Time
ka: თარიღი / დრო

en: Display Tables
ka: ცხრილების ჩვენება

en: Encryption settings
ka: დაშიფვრის პარამეტრები

en: Examples can be found by running
ka: მაგალითების პოვნა შეგიძლიათ ბრძანებით

en: Excl. IP Hits
ka: IP დამთხვ. ამოღ

en: Exp. Panel
ka: ექსპ.პანელი

en: Export as JSON
ka: გატანა JSON-ში

en: Failed Requests
ka: ჩავარდნილი მოთხოვნები

en: File Options
ka: ფაილის მორგება

en: File types shipped out
ka: გაგზავნილი ფაილის ტიპები

en: Find pattern in all views
ka: ნიმუშის ძებნა ყველა ხედში

en: First
ka: პირველი

en: For more details visit
ka: მეტი დეტალისთვის ეწვიეთ მისამართს

en: Format Errors - Verify your log/date/time format
ka: ფორმატის შეცდომები - გადაამოწმეთ თქვენი ჟურნალის/თარიღის/დროის ფორმატი

en: Geo Location
ka: გეოლოკაცია

en: GoAccess Quick Help
ka: GoAccess-ის სწრაფი დახმარება

en: HTTP Status Codes
ka: HTTP სტატუსის კოდები

en: Help
ka: დახმარება

en: Hits
ka: მინიშნებები

en: Hits having the same IP, date and agent are a unique visit.
ka: დამთხვევები, რომლებსაც აქვთ იგივე IP, თარიღი და აგენტი, უნიკალურებია.

en: Hits/Visitors
ka: დამთხვევები/ვიზიტორები

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Hosts
ka: ჰოსტები

en: In-Memory with On-Disk Persistent Storage.
ka: მეხსიერებაში მომუშავე მუდმივი საცავით დისკზე.

en: Items per Page
ka: ელემენტი გვერდზე

en: Keyphrases
ka: საკვანძო ფრაზები

en: Keyphrases from Google's search engine
ka: საკვანძო ფრაზები Google-ის საძოებო სისტემიდან

en: Last
ka: ბოლო

en: Last Updated
ka: ბოლო განახლება

en: Layout
ka: განლაგება

en: Log Format - [c] to add/edit format
ka: ჟურნალის ფორმატი - [c] ფორმატის დასამატებლად/ჩასასწორებლად

en: Log Format Configuration
ka: ჟურნალის ფორმატის მორგება

en: Log Parsing Time
ka: ჟურნალის დამუშავების დრო

en: Log Size
ka: ჟურნალის ზომა

en: Log Source
ka: ჟურნალის წყარო

en: MIME Types
ka: MIME ტიპები

en: Max. T.S.
ka: მაქს. T.S.

en: Menu
ka: მენიუ

en: Method
ka: მეთოდი

en: Mtd
ka: მტდ

en: Next
ka: შემდეგი

en: No date format was found on your conf file.
ka: თქვენს .conf ფაილში თარიღის ფორმატი აღმოჩენილი არაა.

en: No default config file found.
ka: ნაგულისხმევი კონფიგურაციის ფაილი აღმოჩენილი არაა.

en: No input data was provided nor there's data to restore.
ka: შესაყვანი მონაცემები მოწოდებული არაა და არც აღსადგენი მონაცემები არსებობს.

en: No log format was found on your conf file.
ka: თქვენს .conf ფაილში ჟურნალის ფორმატი აღმოჩენილი არაა.

en: No time format was found on your conf file.
ka: თქვენს .conf ფაილში დროის ფორმატი აღმოჩენილი არაა.

en: Not Found
ka: ვერ მოიძებნა

en: Not Found URLs (404s)
ka: ვერნაპოვნი URL-ები (404-ები)

en: Operating Systems
ka: ოპერაციული სისტემები

en: Overall Analyzed Requests
ka: გაანალიზებული მოთხოვნების შეჯამება

en: Panel Options
ka: პანელის მორგება

en: Panels
ka: პანელები

en: Parsed %1$d lines
ka: დამუშავებულია %1$d ხაზი

en: Please report it by opening an issue on GitHub
ka: მოგვწერეთ ამის შესახებ GitHub-ზე პრობლემის გახსნით

en: Plot Metric
ka: საზომი ერთეულები

en: Previous
ka: წინა

en: Proto
ka: პროტო

en: Protocol
ka: პროტოკოლი

en: Quit
ka: გასვლა

en: Referrer URLs
ka: მიმმართველი ბმულები

en: Referrers
ka: მიმმართველები

en: Referring Sites
ka: მომმართველი საიტები

en: Regex allowed - ^g to cancel - TAB switch case
ka: რეგგამოსი დაშვებულია - ^g გასაუქმებლად - TAB დიდი და პატარა ასოების გადართვა

en: Remote User
ka: დაშორებული მომხმარებელი

en: Remote User (HTTP authentication)
ka: დაშორებული მომხმარებელი (HTTP ავტორიზაცია)

en: Requested Files
ka: Მოთხოვნილი ფაილები

en: Requested Files (URLs)
ka: მოთხოვნილი ფაილები (URL-ები)

en: Requests
ka: მოთხოვნები

en: Scheme Configuration
ka: სქემის კონფიგურაცია

en: Select a date format.
ka: აირჩიეთ თარიღის ფორმატი.

en: Select a log format.
ka: აირჩიეთ ჟურნალის ფორმატი.

en: Select a time format.
ka: აირჩიეთ დროის ფორმატი.

en: Server Statistics
ka: სერვერის სტატისტიკა

en: Settings
ka: მორგება

en: Sort active module by
ka: აქტიური მოდულის დალაგების პირობა

en: Static Files
ka: სტატიკური ფაილები

en: Static Requests
ka: სტატიკური მოთხოვნები

en: Status Codes
ka: სტატუსის კოდები

en: TLS Settings
ka: TLS პარამეტრები

en: TLS version and picked algorithm
ka: TLS-ის ვერსია და არჩეული ალგორითმი

en: Table Columns
ka: ცხრილის სვეტები

en: Tables
ka: ცხრილები

en: The cache status of the object served
ka: გადაცემული ობიექტის დაკეშვის სტატუსი

en: The following options can also be supplied to the command
ka: შემდეგი პარამეტრები შეგიძლიათ, გადასცეთ ბრძანებას

en: Theme
ka: თემა

en: Time
ka: დრო

en: Time Distribution
ka: დროის განაწილება

en: Time Format - [t] to add/edit format
ka: დროის ფორმატი - [t] ფორმატის დასამატებლად/ჩასასწორებლად

en: Toggle Panel
ka: პანელის გადართვა

en: Top Browsers sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირი ბრაუზერები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top HTTP Status Codes sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირი HTTP სტატუსის კოდები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top Keyphrases sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირად გამოყენებული საკვანძო ფრაზები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top Operating Systems sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირი ოს-ები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top Referring Sites sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირად მიმთითებელი საიტები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top Requested Referrers sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირად მოთხოვნილი მითითებები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top not found URLs sorted by hits [, avgts, cumts, maxts, mthd, proto]
ka: ყველაზე ხშირი არნაპოვნი URL-ები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Top requests sorted by hits [, avgts, cumts, maxts, mthd, proto]
ka: დამთხვევის მიხედვით დალაგებული ყველაზე ხშირი მოთხოვნები [, avgts, cumts, maxts, mthd, proto]

en: Top static requests sorted by hits [, avgts, cumts, maxts, mthd, proto]
ka: დამთხვევის მიხედვით დალაგებული ყველაზე ხშირი სტატიკური მოთხოვნები [, avgts, cumts, maxts, mthd, proto]

en: Top visitor hosts sorted by hits [, avgts, cumts, maxts]
ka: ყველაზე ხშირი ვიზიტორი ჰოსტები, დალაგებული დამთხვევით [, საშდრ, კუმდრ, მაქსდრ]

en: Total
ka: სულ

en: Total Requests
ka: მოთხოვნები ჯამში

en: Tx. Amount
ka: Tx. რაოდენობა

en: Type
ka: ტიპი

en: Unable to allocate memory for a log instance.
ka: ჟურნალის გაშვებული ასლისთვის მეხსიერების გამოყოფა შეუძლებელია.

en: Unable to find the given log.
ka: მითითებული ჟურნალის პოვნა შეუძლებელია.

en: Unique Visitors
ka: უნიკალური ვიზიტორები

en: Unique visitors per day
ka: უნიკალური ვიზიტორები დღეში

en: Unique visitors per day - Including spiders
ka: უნიკალური ვიზიტორები დღეში - ობობების ჩათვლით

en: User Agents for %1$s
ka: მომხმარებლის აგენტები %1$s-ისთვის

en: Valid Requests
ka: სწორი მოთხოვნები

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Virtual Hosts
ka: ვირტუალური ჰოსტები

en: Vis.
ka: ვიზ.

en: Visitor Hostnames and IPs
ka: ვიზიტორის ჰოსტის სახელები და IP-ები

en: Visitors
ka: ვიზიტორები

en: WebSocket Status: Connected
ka: ვებსოკეტის სტატუსი: დაკავშირებულია

en: WebSocket Status: Disconnected
ka: ვებსოკეტის სტატუსი: გათიშულია

en: WebSocket server ready to accept new client connections
ka: ვებსოკეტის სერვერი მზადაა ახალი კლიენტის კავშირების მისაღებად

en: WideScreen
ka: ფართო ეკრანი

en: World Map
ka: მსოფლიო რუკა

en: You may specify one with
ka: შეგიძლიათ, მიუთითოთ

en: [ ] ASC [x] DESC
ka: [ ] აღმ [x] დაღმ

en: [ ] case sensitive
ka: [ ] დიდი და პატარა ასოები განსხვავდება

en: [?] Help [Enter] Exp. Panel
ka: [?] დახმარება [Enter] ექსპ. პანელი

en: [Active Panel: %1$s]
ka: [აქტიური პანელი: %1$s]

en: [ENTER] select - [TAB] sort - [q]uit
ka: [ENTER] მონიშვნა - [TAB] დალაგება - [q]გასვლა

en: [ENTER] to use scheme - [q]uit
ka: [ENTER] სქემის გამოსაყენებლად - [q]გასასვლელად

en: [SPACE] to toggle - [ENTER] to proceed - [q] to quit
ka: [SPACE] გადასართავად - [ENTER] გასაგრძელებლად - [q] გასასვლელად

en: [UP/DOWN] to scroll - [q] to close window
ka: [მაღლა/დაბლა] გადასახვევად - [q] ფანჯრის დასახურად

en: [UP/DOWN] to scroll - [q] to quit
ka: [UP/DOWN] გადასახვევად - [q] გასასვლელად

en: [q]uit GoAccess
ka: [q]GoAccess-დან გასვლა

en: [x] ASC [ ] DESC
ka: [x] აღმ [ ] დაღმ

en: [x] case sensitive
ka: [x] დიდი და პატარა ასოები არ განსხვავდება

en: producing the following errors
ka: ყრის შემდეგ შეცდომებს
